Al. Wilanowska 115/1
02-765 Warszawa

O kancelarii

Legal Atelier to zespół profesjonalistów, działających pod kierunkiem radcy prawnego Michała Kaczora. Zapewniamy kompleksową obsługę klientów biznesowych oraz prowadzimy sprawy z wybranych dziedzin prawa, w których się specjalizujemy. Dzięki naszemu doświadczeniu, każdy klient dostaje opiekę prawną na najwyższym poziomie.

Specjalizujemy się w zagadnieniach z zakresu prawa autorskiego, ochrony wizerunku, a także własności przemysłowej. Nasze doświadczenie i szczegółowa wiedza służą wielu osobom i firmom, których codzienna praca opiera się na twórczości lub rozpoznawalności, bądź też na pracy badawczo rozwojowej. W skład zespołu Kancelarii wchodzą eksperci z zakresu IP/IT/TM/R&D – radcy prawni oraz adwokaci, posiadający także uprawnienia do reprezentowania klientów przed sądami i instytucjami unijnymi (European Trademark and Design Attorney).

Drugim filarem kancelarii jest obsługa prawna klientów biznesowych. W tym zakresie pomagamy m.in. zoptymalizować kapitałowo i podatkowo strukturę korporacyjną spółek Klienta, tworzymy umowy i regulaminy usprawniające ich bieżącą pracę, przeprowadzamy transakcję M&A, a także procedury przekształceń, łączenia i podziału spółek. Reprezentujemy klientów w sporach między wspólnikami lub spółką, a wspólnikami.

Trzeci filar to wsparcie prawne sektora ochrony zdrowia oraz rynku life science, które przeżywają obecnie dynamiczny rozwój. Pomagamy we wprowadzaniu do obrotu w Polsce i w UE wyrobów medycznych, suplementów diety oraz kosmetyków. Wspieramy firmy w poruszaniu się po zawiłościach prawa medycznego i farmaceutycznego oraz egzekwujemy prawa lekarzy i pacjentów.

Ostatnią z wiodących specjalizacji jest obsługa branży deweloperskiej i szeroko rozumianego inwestowania w nieruchomości. Zapewniamy Klientom bezpieczny zakup nieruchomości pod inwestycje oraz sprawne jej przeprowadzenie, a w przypadku wystąpienia problemów lub przeszkód – potrafimy je sprawnie rozwiązać.

Dzięki dołączeniu do Zespołu adwokata Macieja Dobruckiego oferta Kancelarii rozszerzyła się dodatkowo o takie obszary jak zamówienia publiczne oraz kompleksowa obsługa prawna klientów z sektora ochrony środowiska i zagospodarowania odpadów.

Jesteśmy stale otwarci na nowe wyzwania, dlatego też stale współpracujemy z szerokim zespołem specjalistów z wielu dziedzin m.in. radców prawnych, adwokatów, doradców podatkowych, księgowych, biegłych rewidentów, czy tłumaczy przysięgłych z myślą o ambitnych projektach i celach.

Z przyjemnością wesprzemy Państwa naszą wiedzą i doświadczeniem.